Problemy z kręgosłupem dotyczą dzisiaj większości społeczeństwa. Pomijając wszelkiego rodzaju urazy, powstające w wyniku np. nieprawidłowych zachowań w trakcie podnoszenia, wykonywania pracy fizycznej czy błędów podczas aktywności fizycznej, najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych jest siedzący tryb życia i brak ruchu.
Jeśli:
Bez względu na fakt, czy zajmujesz się profesjonalnie sportem, czy też masz siedzący tryb życia, u nas rehabilitacja kręgosłupa cechuje się bardzo indywidualnym podejściem. Ponadto masz okazję do skorzystania z innowacyjnej technologii Indiba Activ, z której korzystają profesjonalni sportowcy.
Odwiedź nasz gabinet, jeśli masz któryś z wymienionych problemów:
Warto też wspomnieć, że urazy kręgosłupa zdarzają się zdecydowanie rzadziej, kiedy wzmacniamy mięśnie przykręgosłupowe dzięki regularnym ćwiczeniom wzmacniającym a jednocześnie dbamy o regularne ich rozluźnianie. I tym wypadku najlepszą opcją jest masaż relaksacyjny kręgosłupa. Również z wykorzystaniem technologii Indiba Activ.
Nasi fizjoterapeuci, z pomocą Indiba Activ sprawią, że ból zniknie znów a Ty znów będziesz mógł się cieszyć swobodą ruchu.
Rehabilitacja kręgosłupa może obejmować różne metody w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów pacjenta oraz jego ogólnego stanu zdrowia. Na początku procesu przeprowadzana jest przez specjalistę dokładna diagnoza i ocena stanu zdrowia chorego. Następnie terapeuta opracowuje plan terapii, który może obejmować różne formy leczenia. Jakie? Bardzo często zalecane są masaże lecznicze. To zabiegi na kręgosłup, w czasie których stosowane są różne techniki, takie jak: ugniatanie, uciskanie, uderzenia, wibracje. Zastosowanie ma również masaż relaksacyjny czy masaż leczniczy. W czasie jego trwania wykorzystuje się m.in. głaskanie, lekkie uciskanie i rolowanie mięśni. Terapia obejmować może także ćwiczenia, które mogą być wykonywane zarówno podczas sesji terapeutycznych, jak i w domu.
Ponadto w naszym gabinecie oferujemy falę uderzeniową, czyli rehabilitację pleców za pomocą fali akustycznej oraz zabieg Indiba Acitve (opiera się na zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości). Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego może obejmować także kinesiotaping, w którym stosuje się specjalne elastyczne taśmy do wsparcia i stabilizacji mięśni, stawów i tkanek.
Zabiegi na kręgosłup lędźwiowy, piersiowy lub szyjny powinny być dopasowane do: diagnozy, stanu zdrowia pacjenta, rokowań, jego stylu życia, a także kondycji czy aktywności fizycznej w przeszłości. Pozwoli to na jak najszybsze zauważenie efektów, a także zmniejszy ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.
Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego lub szyjnego ma zastosowanie w przypadku różnych zaburzeń i urazów. Wielu pacjentów szukających pomocy w gabinecie fizjoterapii, uskarża się na ból. Rehabilitacja i zabiegi mogą pomóc w przypadku chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, osteoporozy, dyskopatii, a także rwy kulszowej. Na terapię zgłaszają się także pacjenci borykający się z wadami postawy.
Ponadto bardzo często wskazana jest rehabilitacja po urazach kręgosłupa, które spowodowane mogą być wypadkami, upadkami bądź kontuzjami itp. W naszym gabinecie przeprowadzana jest także rehabilitacja po operacjach kręgosłupa różnego rodzaju.
Prawidłowo przeprowadzona fizjoterapia kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego lub szyjnego może przynieść wiele pozytywnych skutków dla pacjentów. Najczęściej w czasie jej trwania dąży się do zmniejszenia bólu, wzrostu zakresu ruchu w kręgosłupie i zwiększenia siły mięśni otaczających go, a co za tym idzie poprawę jego stabilności. Pozwala to pacjentowi na większą swobodę ruchów i samodzielne wykonywanie codziennych czynności. Ponadto fizjoterapia może pomóc w poprawie postawy ciała chorego, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnych problemów zdrowotnych. W rehabilitacji kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego czy szyjnego bardzo ważne są także zmniejszenie napięcia mięśniowego i stresu oraz poprawa ogólnego samopoczucia. Fizjoterapia oraz jej efekty mogą wpłynąć pozytywnie na ogólny poziom zadowolenia z życia i stanowić motywację do dalszego działania.