Rehabilitacja

  • Potrzebujesz skutecznej rehabilitacji przy przewlekłym bólu?
  • Zdarzył Ci się uraz wynikający ze sporadycznego uprawiania sportu i potrzebujesz szybkiego działania przeciwbólowego?
  • A może trenujesz regularnie i chcesz szybko powrócić po urazie do sportu?

Niezależnie od stopnia złożoności Twojego problemu, w naszym gabinecie w Katowicach rehabilitujemy szybko i skutecznie – z wykorzystaniem nowoczesnej i uznanej na świecie metody Indiba Activ.

Zabieg polega na połączeniu oddziaływania na człowieka unikalnym systemem Proionic z jednoczesną, właściwie dobraną terapią manualną.

Stosowana od 1983 roku w fizjoterapii i rehabilitacji, Indiba utorowała sobie wysoką pozycję w rekonwalescencji osób, dla których liczy się przede wszystkich efektywność terapii i krótki czas leczenia. Wielu użytkowników upodobało sobie przyjemny przebieg zabiegu, któremu towarzyszy dotyk rąk terapeuty oraz łagodne ciepło.

Jakie korzyści daje Indiba w rehabilitacji?

  • Przyśpiesza metabolizm, działając stymulująco na naturalną zdolność regeneracji
  • Przynosi szybką ulgę we wszelkich stanach ostrych
  • Usprawnia proces rehabilitacji przewlekłych przypadków
  • Daje możliwość rozpoczęcia rehabilitacji w dowolnym momencie – nawet natychmiast po urazie

Jaki jest zakres naszych usług?

Indiba Activ działa podobnie na wszystkie komórki naszego ciała, można zatem nią wspomagać leczenie po urazie mięśni, ścięgien, ale również i kości czy nawet chrząstek stawowych.

Indibę Activ wykorzystujemy w następującym zakresie:

Jeśli potrzebujesz pomocy w którymś z powyższych schorzeń, skontaktuj się nami.

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem zaburzeniom ruchu oraz funkcji ciała, wynikających z chorób, urazów, niepełnosprawności lub innych przyczyn. Pozwala na przywrócenie zdolności ruchowych po urazach, operacjach lub chorobach. Rehabilitacja stosowana jest także w leczeniu bólu i stanów zapalnych oraz jako sposób na poprawę ogólnego samopoczucia, jakości życia.

Fizjoterapeuci pracują z pacjentami w różnym wieku, począwszy od niemowląt i dzieci, poprzez osoby dorosłe aż do seniorów.

Metody, którymi przeprowadzana jest fizjoterapia w Katowicach w SALVEO

Fizjoterapeuci stosują wiele różnych metod terapeutycznych, w zależności od potrzeb pacjenta i diagnozy. Przykłady zabiegów, które przeprowadzane są w naszym gabinecie fizjoterapeutycznym w Katowicach to:

  • inhalacja wodorem — polega na wdychaniu mieszaniny wodoru i powietrza,
  • fala uderzeniowa, która dociera do tkanek miękkich i wnika w nie, wywołując efekt terapeutyczny,
  • Indiba Active wykorzystująca termiczny i nietermiczny prąd
    Indiba Deep Care — opiera się na działaniu fali radiowej, pozwala na biostymulację tkanek bez podniesienia temperatury w ich wnętrzu,
  • masaż leczniczy, czyli rodzaj terapii manualnej, która wykorzystuje techniki manualnej manipulacji tkanek miękkich,
  • masaż relaksacyjny, którego celem jest wywołanie stanu relaksu i redukcja napięć fizycznych oraz emocjonalnych,
  • techniki miękkotkankowe — uciski, rolowanie, rozciąganie, wibracje oraz ugniatanie tkanek miękkich,
  • pinopresura, czyli metoda terapeutyczna polegająca na uciskaniu punktów na uchu, które odpowiadają za konkretne organy w organizmie,
  • terapia wisceralna — skupia się na manipulacji narządami wewnętrznymi, ponieważ zakłada, że ich zdrowie ma wpływ na cały organizm,
  • suche igłowanie, czyli stymulacja punktów akupunkturowych znajdujących się na ciele pacjenta za pomocą cienkich igieł,
  • kinesiotaping polegający na przyklejaniu specjalnych taśm w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta dla poprawy funkcjonowania jego mięśni oraz ścięgien.

Kiedy udać się na rehabilitację?

Istnienie wiele sytuacji, w których wizyta u fizjoterapeuty może przynieść prawdziwą ulgę oraz znacząco poprawić jakość funkcjonowania. Rehabilitacja przede wszystkim wskazana jest po urazach takich jak: skręcenia, zwichnięcia, złamania kości, uszkodzenia mięśni lub więzadeł, a także przy przeciążeniach.

Ponadto terapia konieczna jest po operacjach — bardzo często przeprowadzana jest rehabilitacja kręgosłupa, kolana biodra oraz barku. Fizjoterapia sprawdza się jako wsparcie w ramach leczenia chorób onkologicznych, neurologicznych oraz układu oddechowego. Ma także zastosowanie u sportowców — jako sposób na poprawę wydolności fizycznej i kondycji, np. przed planowanym startem w zawodach sportowych. Zobacz zabieg przedstartowy lub regenerację sportową.

Warto zaznaczyć, że rehabilitacja może działać nie tylko leczniczo, ale także profilaktycznie. Pozwala na zapobieganie chorobom układu ruchu, np. u osób z siedzącym trybem życia lub u seniorów.

W przypadku odczuwania bólu lub problemów z ruchem, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy mogą postawić diagnozę i zalecić odpowiednie metody terapii fizjoterapeutycznej.

Jakie mogą być efekty rehabilitacji?

Efekty fizjoterapii mogą być bardzo różnorodne, ponieważ zależą od celów terapeutycznych, diagnozy pacjenta, intensywności i długości terapii, a także od indywidualnych predyspozycji chorego. Wśród nich z pewnością należy jednak wskazać:

  • przywrócenie lub poprawę ruchomości stawów, koordynacji ruchowej i siły mięśniowej,
    zmniejszenie bólu,
  • zniwelowanie sztywności stawów oraz mięśni,
  • poprawę postawy ciała,
  • usprawnienie krążenia krwi i limfy oraz lepsze odżywienie tkanek,
  • zmniejszenie i kontrolowanie bólu związanego z chorobami przewlekłymi,
  • poprawę jakości życia i wzrost samodzielności pacjenta.

Wszelkie działania fizjoterapii mają na celu przywrócenie pacjentowi pełnej funkcjonalności ciała, poprawę jakości jego życia, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zapobieganie przyszłym problemom zdrowotnym.