Yamamoto

Yamamoto

Czy wiesz, że powstają ciągle nowe, wspołczesne metody akupunktury? Oto przykład.

Leczenie pacjentów z problemami neurologicznymi oraz ortopedycznymi wymaga dobrej współpracy między lekarzami i fizjoterapeutami, którzy dokładają starań, by przywrócić pacjenta do zdrowia i pełnej sprawności. Mimo że współpraca coraz częściej spełnia oczekiwania zarówno personelu jak i pacjentów, nadal często nie udaje się pomóc w chorym w satysfakcjonującym zakresie. Tutaj z pomocą może przyjść YNSA (Yamamoto new scalp acupuncture), czyli Nowa Akupunktura Czaszki Doktora Yamamoto.

Nowa Akupunktura Czaszki Doktora Yamamoto jest jak nazwa wskazuje, systemem relatywnie nowym. Doktor Toshikatsu Yamamoto z Japonii podczas swoich doświadczeń z pacjentami odkrył, że obszary na głowie i szyi są powiązane z narządami i organami wewnętrznymi człowieka. Opracował i opisał na tej podstawie metodę. Było to w drugiej połowie XX w. W 1973 r. młody neurolog przedstawił swoje odkrycia na zjeździe medycznym w Japonii. W tym czasie jego system nie został zaakceptowany w środowisku lekarskim. Mimo to, widząc skuteczność podejmowanych przez siebie działań, dr Yamamoto kontynuował stosowanie go w swojej klinice przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Obecnie, będąc już w podeszłym wieku, dr Yamamoto wciąż z powodzeniem leczy kilkudziesięciu pacjentów dziennie w Miyazaki, miasteczku położonym w południowej części Japonii.

Doktor Yamamoto nazwał swój system Nową Akupunkturą Czaszki Yamamoto. Metoda ta jest najskuteczniejsza w leczeniu problemów ortopedycznych i neurologicznych, ale może być stosowana również przy innych dolegliwościach. Umiejętnie zlokalizowane i nakłute punkty, potrafią momentalnie usunąć dyskomfort (ból). Skuteczność tej metody oceniana jest na poziomie 92%, co oznacza, iż na 100 osób poddanych działaniu akupunktury Yamamoto aż 92 odczuje od razu poprawę.

Przeciwwskazaniami do stosowania systemu akupunktury YNSA są:

  • bardzo wysoka gorączka,
  • duże osłabienie lub wyczerpanie,
  • ropnie lub urazy w miejscu lokalizacji punktu akupunkturowego.